espati.lv

7 pasaules oskarotāko aktrišu SKAISTĀKĀS filmas

7 pasaules oskarotāko aktrišu SKAISTĀKĀS filmas

Autors: Agnese Reķe
Foto: Blue Jasmin movie
2015. gada 19. februāris

>   Izdrukāt
>   Nosūtīt

Oskaru pasniegšana ir viens no kino pasaules lielākajiem gada notikumiem, kas norisināsies jau šajā nedēļas nogalē. Šoreiz piedāvājam tev iepazīties ar oskaroto aktrišu skaistākajām filmām!

Pasaules oskarotākās aktrises tituls pienākas Ketrinai Hepbernai, kas saņēmusi 4 Oskarus, vienu no tiem – par filmu „On Golden Pond” – emocionālu stāstu par ģimeni un cilvēku savstarpējām attiecībām.

Merila Strīpa ir Oskariem nominētākā aktrise. Kopumā Strīpa ieguvusi 19 nominācijas un 3 Oskarus. 2012. gadā aktrise saņēma Oskaru par tēlojumu filmā „The Iron Lady” – dokumentālā stāstā par leģendāro britu premjerministri  Mārgaritu Tečeri.

3 Oskarus saņēmusi arī zviedru aktrise Ingrīda Bergmane. Viena no skatītāju iemīļotākajām aktrises filmām ir par klasiku kļuvusī romantiskā 2. Pasaules kara drāma „Casablanca”.

Keita Blanšeta par Oskaru laureāti kļuvusi divas reizes. 2014. gadā Blanšeta ieguva labākās aktrises titulu par lomu filmā „Blue Jasmin”, kas stāsta par laimes meklējumiem sievietes dzīvē. 

Aktrise Hilarija Svanka saņēmusi 2 Oskarus. Vienu no tiem - par galveno lomu filmā „Million Dollar Baby”, kas ir neparasts stāsts par apņēmīgas sievietes cīņu par sava sapņa piepildījumu – profesionālas bokseres karjeru.

Natālija Portmane ieguvusi Oskaru par tēlojumu vienā no pēdējo gadu spilgtākajām filmām „The Black Swan”. Stāsts ir par talantīgu baletdejotāju, kas ieguvusi galveno Baltā gulbja lomu „Gulbju ezerā”, taču, pakāpeniski zaudējot prātu, aizvien vairāk sāk sevi identificēt ar izrādes ļauno tēlu – Melno gulbi.

Anna Hetaveja saņēmusi Oskaru par lomu mūziklā „Les Miserables” – rakstnieka V. Igo noveles „Nožēlojamie” ekranizāciju. Novele „Nožēlojamie” atzīta par vienu no labākajiem 19. gadsimta literatūras darbiem, bet filma „Les Miserables”, šķiet, reiz būs ierindojama labāko 21. gadsimta mūziklu sarakstā. Saistītie raksti

6 skaistas FILMAS lietainiem rudens VAKARIEM

espati.lv iesaka labākās nedēļas filmas

Iknedēļas labāko filmu izlase

Šīsnedēļas filmu piedāvājums no espati.lv

espati.lv kino kritiķi. 3. sērija.Pastāsti draugiem: draugiem.lv twitter.com twitter.com

> Komentēt

kontakti    |    reklāma    |    espati.lv    |    kļūsti par autoru    |    saistību atruna